E-book

„9 sposobów na zmianę drogi zawodowej”

Bezpłatny rozdział

|

Przecież ja nic nie potrafię. Do niczego się nie nadaję. Co ja mogę robić w życiu innego? Znam tylko języki i umiem obsługiwać komputer. 

|

Chce zmienić pracę ale boję się. Mam za mało odwagi, żeby pójść na całość. Jak zawsze jestem zachowawcza. Chcę mieć 100% pewności, że to się uda.

|

Co inni o mnie pomyślą. Jak dobrze opłacany etat i karierę zamienić na bieganie z aparatem po weselach. Czy można to traktować jak poważny zawód?

W twojej głowie też pojawiają się takie myśli?

Przekonania, które zamiast pomagać ci w działaniu podpowiadają „nie rób tego, bo się sparzysz”.

Wiele kobiet ma takie obawy. Właśnie dlatego powstał ten e-book.

Najczęściej nasze własne przekonania są pierwszą przeszkodą do tego żeby coś zmienić. Nie finanse, sprawy techniczne, czy różne rzeczy do ogarnięcia. Z tym radzimy sobie świetnie. Największy kłopot mamy z własną głową, która każe się bać tak bardzo, że nawet nie pomyślimy o rozwiązaniu.

Ten e-book pomoże ci w rozprawieniu się z tą pierwszą przeszkodą. Bez tego nie pójdziesz dalej. Pomimo, że będziesz wykonywać wiele ruchów, to cały czas będziesz dreptać w miejscu. 

Sprawdź dlaczego nie możesz ruszyć z miejsca
a potem zrób pierwszy krok w stronę pracy, która ma dla ciebie sens.

Jak może pomóc ci w tym rozdział e-booka?

  • Poznasz historię Pauliny, pracownicy korporacji, która od wielu lat szkoli się zdobywa kwalifikacje ale cały czas wątpi w siebie i swoje umiejętności. To historia inspirowana prawdziwymi doświadczeniami kobiety być może podobnej do ciebie. 
  • Zobaczysz jak pokonała błędne przeświadczenia, które jej nie wspierały, tylko blokowały i nie pozwalały iść tą drogą, którą naprawdę chciała.
  • Dzięki temu będziesz mogła w prosty sposób porównać tę historię do swojej własnej sytuacji, a to może ułatwi ci pokonanie trudności jakie dzisiaj stoją przed tobą. 
  • Dostaniesz też wskazówki, ćwiczenie i konkretne instrukcje, dzięki którym poradzisz sobie z blokującym cię przekonaniem (albo przynajmniej zaczniesz je oswajać). 
  • To da ci silny impuls do działania i wyruszenia w drogę do spełnienia swoich zawodowych marzeń.

Co znajdziesz w całym e-booku?

Poznasz 9 historii inspirowanych prawdziwymi kobietami, które sobie poradziły z tymi przeszkodami.

Na bazie tych historii poznasz 9 przekonań, blokad, które najczęściej utrudniają zmianę drogi zawodowej.

Dzięki temu sprawdzisz, które z tych przekonań, krytycznych myśli najbardziej blokują ciebie.

Dostaniesz narzędzia i wskazówki, dzięki którym je oswoisz i sobie z nimi poradzisz.

Rozprawisz się z tymi przekonaniami i blokadami, które najbardziej pasują do ciebie.

Nabierzesz odwagi do tego, żeby ruszyć dalej swoją wymarzoną drogą zawodową.

Zrobisz pierwszy krok w stronę pracy, która nareszcie będzie miała dla ciebie sens.

9 przekonań, które znajdziesz w e-booku

Dowiedz się o co chodzi z tym konkretnym przekonaniem i sprawdź, czy któreś pasuje do ciebie.

Historie związane z każdym z tych przekonań, wskazówki, narzędzia i ćwiczenia znajdziesz w całym e-booku. A już teraz możesz bezpłatnie pobrać rozdział dotyczący przekonania 3. JESZCZE NIE CZUJĘ SIĘ EKSPERTKĄ.

1. WSZYSTKO ALBO NIC

Chcesz zmienić swoją drogę zawodową – myślisz o tym już od dłuższego czasu. Marzysz o tym, żeby robić coś, co da ci więcej satysfakcji i będzie miało sens. Próbujesz zrobić krok naprzód, ale w głowie pojawia się przekonanie: „Wszystko albo nic”. Albo zmiana nastąpi natychmiast, albo nie warto nic z tym robić. Trochę tak jakby talerz pełen zupy można było zjeść ogromną chochlą naraz. Ale tak się nie da. 

2. NIC NIE POTRAFIĘ

Zajmujesz się czymś konkretnym zawodowo przez kilka lat. Masz wiedzę, doświadczenie, kwalifikacje. Jesteś ekspertką w tym, co robisz, i wszystkie czynności wykonujesz naturalnie. To twoja codzienność, a nawet rutynowe działania. Według ciebie nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Właśnie dlatego kiedy chcesz zmienić drogę zawodową, nie jest ci łatwo znaleźć to, co jest twoim atutem. A w głowie pojawia się myśl „Nic nie potrafię.

3. JESZCZE NIE CZUJĘ SIĘ EKSPERTEM

Pracujesz w jakimś zawodzie przez kilka, a nawet kilkanaście lat. W tej samej firmie albo w różnych. Jednocześnie uczysz się nowych rzeczy, zdobywasz wiedzę i przygotowujesz się do innego zawodu niż ten obecny. Jeśli planujesz nową rolę zawodową związaną z wiedzą ekspercką (np. jako terapeutka, graficzka, projektantka wnętrz), możesz wpaść w pułapkę samokrytycyzmu. W ten sposób nigdy nie poczujesz się ekspertem.

4. CO POWIEDZĄ INNI

Myślenie o zmianie zawodowej wiąże się często z samooceną. Zamiast posłuchać przede wszystkim siebie, swojego serca, wsłuchujemy się w to, co powiedzą inni, jak odbiorą nasz nowy pomysł na życie, jak nas ocenią. Taka przeszkoda może też blokować ciebie.

5. TYLKO SIĘ NIE POMYL

Od dawna myślisz o zmianie pracy, zawodu albo o własnej firmie. Masz różne pomysły, dostajesz ciekawe propozycje. Ale nic z tym nie robisz. Dlaczego? Być może kierujesz się przekonaniem, że decyzje, jakie wiążą się ze zmianą, muszą być w 100% trafione. Żadna porażka nie wchodzi w grę. Przez to stoisz w miejscu chociaż dawno mogłabyś robić już coś innego.

6. NIE WIEM, CO CHCĘ ROBIĆ

Czujesz się niemal przyparta do ściany. Praca nie daje ci już takiej satysfakcji jak kiedyś. Nie cieszy cię. Nie sprawia ci radości. Nie wywołuje ekscytacji. Wiesz, że potrzebujesz zmiany. I wiesz, że teraz jest na to najlepszy moment. Ale ciągle zadajesz sobie pytanie: „Co mogę robić innego?”.

7. CZY KTOŚ TO KUPI

Masz fajną pracę. Robisz coś, co daje ci satysfakcję. Ale od jakiegoś czasu coraz częściej czujesz, że chcesz spróbować czegoś nowego, co da ci jeszcze większy power do działania. Nie zależy ci na zmianie pracy, awansach, karierze zawodowej na etacie. Chcesz sprawdzić się w roli kogoś, kto prowadzi własną firmę. Zastanawiasz się, co umiesz robić najlepiej i jak to przekuć w biznes. I zadajesz sobie pytanie: „Czy ktoś to kupi?”. 

8. JEST JUŻ ZA PÓŹNO

Od kilkunastu lat pracujesz w określonej branży czy firmie. Budujesz swoją pozycję. Robisz karierę. Pełnisz określoną funkcję. Pomimo tego czujesz, że to już nie jest miejsce, w którym chcesz się dalej rozwijać. To nie jest to, czym chcesz się dłużej zajmować. Pomimo tego zastanawiasz się, czy na zmiany nie jest za późno?

9. MAŁE KROKI CZY SKOK NA GŁĘBOKĄ WODĘ

Nareszcie wiesz, co chcesz robić zawodowo. Znalazłaś swoją drogę i czujesz, że właśnie w tym chcesz się spełniać. Podjęłaś decyzję, że odchodzisz z etatu i zakładasz własną firmę. Ale wciąż zastanawiasz się nad jednym: „Czy rzucić etat już teraz, czy wycofywać się z niego małymi krokami?”.

Poznaj opinie kobiet, które już czytały e-book.

Moja koleżanka mawia, że w życiu nie ma przypadków. „9 sposobów” trafiło w moje ręce w momencie, w którym stawiałam pierwsze kroki na drodze do zawodowej zmiany. Co najmniej 3 z opisanych przekonań są o mnie. E-book otworzył mi oczy na rzeczy, które mogłyby się wydawać oczywiste a wcale nie były. Myślę, że wielu z nas może dać impuls (i praktyczne wskazówki) do wyruszenia w drogę do spełnienia zawodowych marzeń.

Agnieszka Tutaj

Świetny e-book dla osób czujących, że czas na zmiany w zawodowym świecie. Poruszono chyba wszystkie możliwe wątpliwości i zagadnienia związane ze zmianą pracy. Historie bohaterek są inspirujące! A do tego ćwiczenia! Pytania zadane w punkt! Mocno pobudzają wyobraźnię i małymi kroczkami prowadzą do wielkich zmian.

Emilia Tomiczek

Jeżeli Twoja praca Cię przytłacza i nie widzisz siebie w niej za 10 lat, to daj sobie szansę, żeby zacząć myśleć o zmianie, a na początek przeczytaj tego e-booka i sama dla siebie zrób uczciwie i uważnie ćwiczenia w nim zawarte. Na razie tylko/aż tyle. Na tym nic nie stracisz, nie opuścisz swojej strefy komfortu, po prostu zrób to dla siebie, zamiast tik toka dziś i jutro wieczorem – bo czy nie tylko na taki właśnie relaks starcza ci obecnie energii na twoim etacie? I czy nie chciałabyś spróbować tego zmienić? Ja mam tak samo i chcę to zmienić, a z pomocą tego e-booka mogłam w domowym zaciszu, z kubkiem herbaty w ręku przekuć swoje nadzieje i obawy w konkretny plan działania. Po swojemu, bez radykalnych rozwiązań, krok po kroku, ale zaczynając już dziś. Po prostu polecam.

Monika Knapik

Przekonałaś mnie. Pobieram!

Podaj imię i adres mailowy. Zaraz po tym na na twoją skrzynkę pofrunie bezpłatny rozdział „Jeszcze nie czuję się ekspertką”. 

A w nim:

  1. Opisane przekonanie jeszcze nie czuję się ekspertką.
  2. Historia jednej z bohaterek e-booka, która z tą blokadą się borykała.
  3. Wskazówki i narzędzia, które pozwolą ci sobie z nim poradzić.
.

PRACA TO NIE HOBBY!

Nie wykonujesz jej tylko wtedy, kiedy masz na to ochotę.

To połowa życia, którą spędzasz w miejscu ukochanym albo znienawidzonym.

Pomagam rozkochać się w pracy na nowo. Odzyskać równowagę, energię i siłę. Iść za głosem serca i  robić to, co ci w duszy gra. Co cię pasjonuje, daje radość i poczucie sensu. 

Jestem psychologiem i coachem. Wierzę, że pasja i miłość do tego co robimy jest motorem napędowym do działania. Daje nam radość, poczucie spełnienia i satysfakcji. Zanim tak się stanie trzeba poszukać tego co nam w duszy gra, tej zawodowej duszy. Z własnego doświadczenia wiem, że warto. Bo jak już znajdziemy, to wszystko staje się możliwe. 

A prywatnie? Jestem miłośniczką kotów. Aktualnie to dwie kotki Leda i Luna. Kocham Mazury. To jest moje miejsce na ziemi. 😉

 Kasia Jarząbek