Każdego dnia idąc do pracy, po dziecko do przedszkola, na zakupy, czy na spotkanie z przyjaciółmi mijamy znane nam uliczki, witryny sklepowe, sąsiadkę odpoczywająca na ławce, kota wygrzewającego się w słońcu. Mijamy to co dla nas oczywiste, naturalne, przewidywalne i dlatego tak często przez nas niezauważane. To takie drobiazgi z pozoru nieistotne a jednak bardzo ważne. Australijska pisarka Pam Brown pięknie nazywa te drobiazgi zakamarkami szczęścia. 

Teraz kiedy te drobiazgi w pewien sposób zostały nam zabrane nagle zaczynamy myśleć o nich, tęsknić za nimi. To co było w naszym mikro krajobrazie, blisko nas, do czego zwykle nie zaglądaliśmy stało się pragnieniem, które chcemy zaspokoić. Trochę tak jakbyśmy obudzili się ze snu, w którym rządzi pogoń, pieniądze, wyśrubowane targety, cudze oczekiwania. Może to i dobrze, że natura kazała nam się zatrzymać i dostrzec, to co ważne każdego dnia, to za czym tęsknimy, to czego potrzebujemy tak na prawdę.  

Na pewno Ty też wokół siebie znajdziesz to, co możesz nazwać małymi zakamarkami szczęścia. Wystarczy rozejrzeć się, dobrze poszukać i docenić to co jest.
Kiedy myślę o tych małych zakamarkach szczęścia, to dla mnie są to ludzie jakich spotykam, praca, która jest moją pasją, wartości jakie pielęgnuje każdego dnia, granice jakie stawiam, kiedy ktoś próbuje na siłę przeciągnąć mnie na swoją stronę a ja czuję całą sobą, że nie to nie jest moje. Moje zakamarki szczęścia to mój własny świat, przyjaciele, na których mogę liczyć, kot siedzący na kolanach, sąsiedzi uśmiechający się na balkonie, zadowoleni klienci, ludzie mijani na ulicy. To wszystko to, co otacza mnie tu i teraz i powoduje uśmiech na mojej twarzy. 

Na pewno Ty też wokół siebie znajdziesz to, co możesz nazwać zakamarkami szczęścia. Wystarczy rozejrzeć się, dobrze poszukać i docenić to co jest. A może teraz w tym dziwnym dla nas wszystkim czasie warto zastanowić się co jeszcze może dawać Ci radość, spełnienie, zadowolenie, szczęście. Może warto po kryzysie jaki jest teraz w końcu pójść własną drogą, żyć prawdziwie, autentycznie, tak jak chcesz, tylko jakoś brakowało do tego odwagi.  

Do zobaczenia na wspólnej drodze poszukiwania pasji i autentyczności !
Kasia Jarząbek