Każdy z nas idzie przez życie swoją własną drogą, tworząc  jedyną i niepowtarzalną historię, która ma różne odcienie, emocje, pragnienia.  

W tych historiach znajdziemy momenty, w których idziemy zgodnie z tym co wytyczył nam los, albo narzucili nam inni. Nie myśląc o sobie samym podporządkowujemy się, bo wydaje nam się, że tak będzie dobrze. Spełniając cudze oczekiwania zapominamy o tym czego my pragniemy, co jest dla nas ważne, na czym tak na prawdę nam zależy. W obawie przed odrzuceniem, rozczarowaniem, albo po prostu ze strachu zagłuszamy nasze potrzeby i żyjemy tak jak chcą tego nasi bliscy, szefowie, mężowie, żony. 

Przychodzą też takie momenty, w których mówimy dosyć, już tak nie chce, dłużej tak nie mogę. Uświadamiamy sobie, czasem bardzo boleśnie, że to nie jest to czego chcemy. Te chwile, pomimo, że są trudne, to jednocześnie są najcenniejszym darem jaki może nam się przytrafić. Właśnie dzięki nim zaczynamy szukać, słuchać siebie, przeciwstawiać się i pisać swoją własną historię.

Posłuchaj w końcu własnego serca i sprawdź czego ono tak najbardziej pragnie.
Wiem, że nie jest to łatwe, bo często w takich chwilach pojawia się płacz, smutek, żal. Przywiązanie do starego porządku rzeczy czasami wydaje nam się łatwiejsze niż posłuchanie głosu własnego serca, które gdzieś w tle przypomina nam raz głośniej raz ciszej, że to nie jest dla nas dobre. Łatwiej przychodzi nam podążanie utartą ścieżką niż wytyczanie nowego szlaku. Wolimy porzucić to czego pragniemy, na czym nam zależy, zamiast pójść swoją własną drogą ze świadomością, że zmiana jest nieunikniona. 

Kiedy zaczynasz słuchać siebie najważniejsze jest, żeby nie zawrócić z tej drogi, nawet jak ciało sprawia opór, głowa krzyczy, cofnij się a serce tylko cichutko przypomina o tym czego pragniesz. W takiej chwili pozwól sobie na nowe. Dopuść do siebie możliwość porażki. Daj sobie szanse na naukę. Zacznij tworzyć nową historię. Nie patrz na straty jakie mogą się pojawić, spójrz na to co możesz zyskać, w dłuższej perspektywie czasu.  

Nie wiem jak to jest u Ciebie. Może żyjesz pełnią życia, słuchasz siebie i tworzysz swoją własną historię. Jeśli jednak należysz do tych osób, które podążają szlakiem wytyczonym przez innych, to posłuchaj w końcu własnego serca i sprawdź czego ono tak na prawdę pragnie. 

Do zobaczenia na wspólnej drodze poszukiwania pasji i autentyczności !
Kasia Jarząbek