Nie wiem jak Ty, ale ja lubię obserwować świat i przyglądać się ludzkim historiom. Być może to moja naturalna cecha albo zachowanie, które wynika z zawodu jaki wykonuje. To co mnie fascynuje w ludzkich historiach to siła, wiara i odwaga. Niesamowicie jest patrzeć na innych jak osiągają rzeczy trudne, czasem przekraczające możliwości, ale jednocześnie pokazujące jak dużo można zmienić, jeśli zrobimy pierwszy krok, a potem kolejny i kolejny. Jeszcze bardziej niesamowite jest samemu z wielką odwagą próbować robić to co dla nas ważne, pomimo niepewności sukcesu i w obawie przed porażką.

Być może wokół siebie masz takie osoby, które obserwujesz, podziwiasz, kibicujesz im. Być może podglądasz ich zmagania, rozterki, sukcesy i zastanawiasz się jak oni to robią? Być może sama też próbujesz, starasz się, odnosisz sukcesy, ale jednocześnie myślisz mogłam zrobić to szybciej, lepiej, dokładniej. Podcinasz sobie skrzydła i słuchasz krytycznych głosów otoczenia zwłaszcza tego, które nic nie robi, siedzi na loży szyderców i wytyka Ci błędy. Coraz bardziej w to wierzysz a w obawie przed porażką, wstydem wolisz nie iść do przodu, nie próbować, pomimo, że tak bardzo na czymś Ci zależy. 

Niesamowite jest samemu z wielką odwagą próbować robić to co dla nas ważne, pomimo niepewności sukcesu i w obawie przed porażką.
Zamiast słuchać krytyków, którzy nic nie robią poszukaj choćby jednego przyjaciela osobę Ci życzliwą, która kocha Cię nie za coś, ale pomimo czegoś. Jest, wspiera, motywuje, szanuje a co najważniejsze sama próbuje i każdego dnia z wielką odwagą zmaga się ze swoimi krytycznymi głosami i ryzykuje porażkę. Od takiego przyjaciela warto usłyszeć feedback, bo to informacja od kogoś, kto działa a nie tylko mówi, to informacja od kogoś kto ma wielką odwagę i pomimo lęku i strachu idzie do przodu, zmaga się z trudnościami i nie poddaje się. Raz odnosi porażkę innym razem sukces. Jest na arenie i walczy.

Wiem, że to trudne wyjść ze swojego bezpiecznego pudełeczka komfortu i spróbować, odważyć się, ale jednocześnie wiem, że tylko w ten sposób możesz trenować odwagę, każdego dnia nieważne kim jesteś i gdzie jesteś. Po prostu spróbuj. 

Do zobaczenia na wspólnej drodze poszukiwania pasji i autentyczności !
Kasia Jarząbek